Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). 

          

          

          

 

„Regitros“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas antradienį užsiminė, kad yra dešimt pažeidimų, kuriuos padaręs jaunas vairuotojas privalo baigti papildomus mokymus.

Jis tai turi padaryti per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos, o jei papildomų mokymų nelanko arba nebaigia – netenka teisės vairuoti.

Papildomus mokymus pradedantiesiems vairuotojams reikia baigti pažeidus bent vieną iš šių reikalavimų:

– Vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems (nepraleidus žmogaus per perėją ir kt.);

– Laikytis lenkimo taisyklių;

– Vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis;

– Laikytis eismo reguliavimo signalų;

– KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus (posūkio signalą, garso signalą ir kt.);

– Laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos;

– Vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininkams – šalmus;

– Neviršyti nustatyto greičio daugiau kaip 10 km/val;

– Nevairuoti transporto priemonių neblaiviems, kai nustatomas lengvas neblaivumo laipsnis (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės);

– Sukėlus eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata.

Pradedantysis vairuotojas, pažeidęs KET reikalavimą (reikalavimus), už kurį (kuriuos) įstatyme numatytas papildomas vairuotojų mokymas, papildomą vairuotojų mokymą privalo baigti per vienus metus nuo pažeidimo padarymo datos.

Per nustatytą terminą nebaigęs papildomo vairuotojų mokymo, pradedantysis vairuotojas praranda teisę vairuoti transporto priemones ir jo turimas 2 metus galiojęs vairuotojo pažymėjimas nekeičiamas į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą.

Šiuo atveju pradedančiajam vairuotojui teisė vairuoti transporto priemones grąžinama tik perlaikius vairavimo egzaminą ir išduodamas 2 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas, kurį jis turės teisę pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą įstatyme nustatyta tvarka.

    

Vairavimo Mokykla ARVAIRA anno 2000